Stan po operacji zespoleniu podudzia

Witam. Jestem po operacji zespoleniu podudzia prawego blachami i śrubami , minęło juz 8 mięsięcy po oberacji i od kilku dni zrobiło mi sie zgrubienie własnie w tym miejscu gdzie mam te blachy, kiedy to dotykam czuje ból , nie wiem zabardzo co mam robić .

Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się kontrolnie z ortopedą. On po badaniu wyjaśni przyczyny tego zgrubienia i dolegliwości z tym związanych. Być może wdało się jakieś zakażenie. Ortopeda po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania (do rozważenia usunięcie zespolenia po kontrolnym RTG).