Stan po złamaniu rzepki

Pytania do złamanie rzepki i chondromalacji II/III.Czy noga ma szansę wrócić do formy z przed wypadku,będę mogła jeździć na nartach,chodzić po górach? Czy powinnam podjąć leczenie farmakologiczne /podobno mało skuteczne/, czy kwas hialuronowy?ponieważ noga puchla nie mogłam wytrzymać w ortezie i leze z prostą noga,czy to wystarczy? obkładam żywokostem i kapusta spuchlizna zeszła w większości, ale kolano na czubku dalej czerwone.ten stan zapalny mnie martwiBo to juz 16 dzień, czy nie rozmiekczy

Witam!!!
Zamiast kapusty - sugerowałbym kwas borny3%
Zrost rzepki nastepuje po ok 6 - 8 tygodniavh, przebudowa kości po 6-12 miesiacach
COdo leczenia farmakologicznego - różne sa teorie na ten temat - osobiscie nie zachecam /nieneguje preparatów "odbudowujacych" chrzastke
Co do kwasu hialuronowego podawaego do stawów kolanowych - sam osobiście podaje pacjentom iwidzejego pozytywne skutki działania.
Powrót do formy przed wypadku - zbliżenie się do tego stanu - chrząstka nie odbuduje sie już do stanu idealnie prawidłowego
Powodzenia