Stan zapalny i obrzęk po założeniu implantu

Witam jestem po dwóch operacjach kr. na odc.L4-5 miałam założony implant DIAM który się nie przyjął z przyczyn alergicz. był stan zapalny i obrzęki, miałam reoperacje i kontrolny MR po 2 mies. wynik: Stan po przebytych operac.w porównaniu z poprzednim badaniem w loży po usuniętym implancie w okolicy międzykolczystej l4/l5 nieznacznie mniejsze zmiany obrzękowo-bliznowate i zapalne tkanek miękkich grzbietu ze wzmocn. kontrast., czy czeka mnie znów operacja? czemu to nie zniknęło, jak to leczyć?

Na pewno ten wynik nie wskazuje na to, żeby Panią trzeba było operować. Taki wynik jest typowy po przebytych przez Panią operacjach i nie wskazuje na jakąkolwiek patologię. To następstwo zabiegów, to taka blizna po tych operacjach, nic niepokojącego, a poza tym jest zbyt wcześnie, aby całkowicie ustąpiły stany zapalne w zakresie tkanek miękkich.

Wynik świadczy o tym , że postępuje gojenie. O to czy postep gojenia jest w normie proszę zapytać chirurga (ortopedę) , który operował. zż