Stan zapalny trzona i odźwiernika, śluzówka uwypuklona i brukowana

Witam, mam 33 lata. W czwartek 30.10.2014 miałam robioną gastroskopię. W żołądku stwierdzono stan zapalny trzona i odzwiernika śluzówka uwypuklona i brukowana. Miałam robiony test na obecność HP wyszedł ujemny. Doktor powiedział że to dobra informacja, i że przez to że biorę BIOPRAZOL tej bakterii niema. Proszę o odpowiedz kiedy zniknie stan zapany planuję drugą ciązę tylko że będę musiała zażywać BROMERGON na obniżenie prolaktyny. Czy będę mogła jeszczę mieć drugie dziecko? Aga

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, stan zapalny żołądka nie wpływa na płodność. Jedynie leki stosowane w celu leczenia choroby mogą ewentualnie mieć wpływ na rozwój płodu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.