Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stany otępienia i wynik TK mózgu u 88-latki

Witam serdecznie! Moja babcia 88 lat choruje na stany otepienne. Od około roku stan się pogorszył tzn np nie poznaje członków najbliższej rodziny, wydaje się być zagubiona. Fizycznie jest jeszcz sprawna. Leczy się rownież na nadciśnienie. Wg TK występują zaniki korowo podkorowe mózgu zmiany szczególnie nasilone w płatach skroniowych. Czy jest to alzheimer? Jaki to rodzaj otępienia? Czy można podjąć skuteczna terapie? Czy stan zdrowia babci będzie się pogarszał ? Z góry dziękuje za odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Istnieje cała gama leków , które można zastowoać, ja swoim chorym polecam też preparaty Dr Ratha - odpowiednie Pozdrawiam

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0

Witam

U Babci mogą występować stany otepienne związane z wiekiem oraz zmianami naczyniowymi w mózgu.
Oprócz farmakoterapii dla opóźnienia postępów choroby warto także podjąć terapię pod kierownictwem neuropsychologa. Odpowiednie ćwiczenia wpływają pozytywnie na pracę mózgu i pomogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie pacjentki.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy