Stany otępienia i wynik TK mózgu u 88-latki

Witam serdecznie! Moja babcia 88 lat choruje na stany otepienne. Od około roku stan się pogorszył tzn np nie poznaje członków najbliższej rodziny, wydaje się być zagubiona. Fizycznie jest jeszcz sprawna. Leczy się rownież na nadciśnienie. Wg TK występują zaniki korowo podkorowe mózgu zmiany szczególnie nasilone w płatach skroniowych. Czy jest to alzheimer? Jaki to rodzaj otępienia? Czy można podjąć skuteczna terapie? Czy stan zdrowia babci będzie się pogarszał ? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Istnieje cała gama leków , które można zastowoać, ja swoim chorym polecam też preparaty Dr Ratha - odpowiednie Pozdrawiam

Witam

U Babci mogą występować stany otepienne związane z wiekiem oraz zmianami naczyniowymi w mózgu.
Oprócz farmakoterapii dla opóźnienia postępów choroby warto także podjąć terapię pod kierownictwem neuropsychologa. Odpowiednie ćwiczenia wpływają pozytywnie na pracę mózgu i pomogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie pacjentki.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl