Staphylococcus, cogulase negative a trądzik

Witam, mam 38 lat i problemy z trądzikiem (zwykły i różowaty), który jest oporny na leczenie . Ostatnio miałam wykonywane badanie mikrobiologiczne ropnia twarzy, które wykazało drobnoustroje Staphylococcus, cogulase negative [++]. Czy ta bakteria może być przyczyną moich problemów trądzikowych?

Witam! Gronkowce (Staohylococcus) stanowią naturalna florę fizjologiczną zdrowej skóry. Z pewnością nie są one czynnikiem odpowiedzialnym za trądzik.