Starania o ciążę i ból podbrzusza

Witam, staramy sie o dziecko, jednak przez ostatnie 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne i teraz mam dopiero drugi cykl bez nich. Pierwszy cykl miał 31 dni, dzis jest 20dc. Dwa dni temu bolało mnie podbrzusze - teoretycznie moglo to oznaczać owulacje. Dziś znowu mnie pobolewa podbrzusze, do tego mam podwyższona temperature. Wiem że jest za wcześnie na określenie czy to ciąża, ale jakie teraz kroki powinam podjąć? Dodam, że kochaliśmy się miedzy 12-18dc praktycznie codziennie, więc szanse sa :)

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać lub po 2 tygodniach od ostatniego stosunku. Jeżeli jeszcze Pani tego nie robi proszę natychmiast zacząć przyjmować codziennie kwas foliowy.