Starania o ciążę i wyniki na CMV

witam Staramy się z mężem o dziecko, zrobiłam badania na cytomegalię.Wyniki:CMV IgG 99,4 IU/ml zas IgM 9,30 AU/ml.Za 5 dni powtórzyłam badanie w innym laboratorium, wyniki-IgM 0,43, IgG 450,9 IU/ml. Dlaczgeo IgG tak wzrosło?Czy możemy sie starać o dziecko?

Witam,
miano IgG świadczy o przebytym dawno zakażeniu, różnica może wynikać z innego sposobu oznaczania danego laboratorium.
Powtarzać wyniki należy zawsze w tym samym laboratorium
Przebyte stare zakażenie nie stanowi ryzyka dla płodu.
pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, zapewne w okresie wykonywania badan przechodziła Pani infekcje tym wirusem. IgG przeciwciała świadczą o odporności i przechorowanie infekcji wirusem CMV. Moga Państwo zacząć starania o dziecko. Pozdrawiam