Wynik badania w kierunku różyczki w 12 tygodniu ciąży

Witam, jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży zrobiłam dzisiaj badania na wirus różyczki, oto moje wyniki: IgM <10 AU/ml, normy laboratoryjne: <20 AU/ml niereaktywny 20-25 AU/ml wątpliwy >25 AU/ml reaktywny Natomiast IgG 154 IU/ml, normy laboratoryjne: <10 niereaktywne >= 10 reaktywne. Prosiłabym bo interpretację wyniku. Czy istnieje możliwość że mogłam ostatnio przechodzić różyczkę, gdyż miałam swędzącą wysypkę na brzuchu.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Magdalena Mroczek

Wynik świadczy o tym, że jest Pani uodporniona na różyczkę (wysokie IgG świadczą o infekcji przebytej dawno temu, wysokie IgM świadczyłyby o infekcji "świeżej")