Starania o ciąże od dwóch lat

witam mam problem z zapłodnieniem partnerki od 2 lat się staramy ja mam od 15 lat problem z masturbacja dochodze w niej ręką ale chyba za płytko i nic i tak jest od 2 lat przypomne ze mam chore oczy mam chorobę psychiczną nerwice i depresje w jednym a moja pani ma epilepsje i jeszcze została nie raz zgwałcona przez jakiegoś chłopaka proszę o pomoc i czy może to być bezpłodność

Dzień dobry!

Przy 2-letnich bezskutecznych staraniach o ciążę możemy mówić o niepłodności. Czy jest to bezpłodność mogą ocenić tylko lekarza po przeprowadzeniu kompleksowych badań. Z pewnością jednak warto, aby oboje Państwo skorzystali z pomocy psychoterapeutycznej ze względu na trudności pozamedyczne, które jednak również mogą wpływać na możliwość zajścia w ciążę.

Pozdrawiam!