Starania o dziecko a długi okres

Witam. Mam 24 lata. Staralam sie z partnerem o dziecko... Mam nieregularny okres ale z reguly okolo co 30-35 dni. Teraz dostalam okres po ok 28 dniach ... Trwa on juz 12 dzien a normalnie mam kolo 5 czasami 7 dni... Pierwsze 6 dni bylo zwykle plamienie 7 dzien zaczelam tak krwawic ze co 2-3h zmienialam tampona martwiac sie ze mnie zaleje. bol brzucha okropny i jakis wiekszy skrzep wylecial... 8 dzien krwawilam mnie a kolejne dni do teraz znow plamienie... ostatnio tylko z rana . co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Niewykluczone są jednak także inne patologie w obrębie dróg płciowych, np. mięśniaki czy endometrioza. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko udać się do specjalisty ginekologa. Tym bardziej, że przedłużające się krwawienie może skutkować anemią!