Starania o dziecko a przyjmowanie kwasu foliowego

Witam, niedawno odstawilam antykoncepcje i chcialabym starac sie o dziecko. Slyszalam ze dobrze jest przed rozpoczeciem staran przyjmowac kwas foliowy czy to prawda? Jak dlugo przed ciaza nalezy go przyjmowac? Czy jezeli starania nie powiodly sie i trwaja dalej ma to mozna kwas foliowy przyjmowac dalej czy po okreslonym czasie nalezy go odstawic? czy rodzaj badz firma kwasu foliowego ma znaczenie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zaleca się około 2-3 miesiące przyjmowania kw foliowego przed zajściem w ciążę. Po zajsciu należy przyjmować tak do 2 trymestru. Firma gra mniejsza rolę. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie zaleca się suplementacje kwasu foliowego w razie zbyt małego spożycia w diecie. Proszę udać się do ginekologa po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.