Przyjmowanie kwasu foliowego w ciąży

Witam, jestem w 5 tygodniu ciąży(od zapłodnienia). Dzisiaj dowiedziałam się, że powinno się przyjmowac kwas foliowy, żeby uniknąc pewnych wad. Od dzisiaj zaczęłam przyjmowac kwas foliowy. Moje pytanie: czy nie za późno zaczęłam go brac? pozdrawiam

Witam,
teoretycznie kwas foliowy powinno zacząć się przyjmować na 3 miesiące przed planowaną ciążą oraz kontynuować terapię w czasie pierwszych miesięcy ciąży.
Bardzo ważne jest przyjmowanie ich systematycznie nawet na kilka tygodni przed zapłodnieniem, z tego względu, że wady rozwojowe, którym w dużym stopniu przeciwdziała kwas foliowy, powstają w pierwszych 3-4 tygodniach ciąży, kiedy to kobiety z reguły nie są świadome swojego stanu, a tym samym nie wiedzą o możliwości przyjmowania kwasu foliowego

Teraz może Pani stosować kwas foliowy w dawcę 0,4mg/dobę.
Pozdrawiam