Jak długo przed zajściem w ciążę przyjmować kwas foliowy?

Witam, jak długo można przyjmować kwas foliowy przed zajściem w ciążę? I czy to jest bezpieczne mimo iż to dłużej trwa niż miesiąc? Z góry dziękuję

Witaminy w ciąży

Dzień dobry, kwas foliowy należy przyjmować minimalnie miesiąc, optymalnie 3 miesiące przed zajściem w ciążę w dawce 0,4mg, a następnie kontynuować do 12. tygodnia ciąży. Jest to bezpiecznie i chroni przed nieprawidłowym rozwojem mózgu i rdzenia kręgowego.