Kwas foliowy w 15. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 15 tygodniu ciąży. Mam pytanie odnośnie kwasu foliowego. Biorę go odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży czyli od 4-5 tyg. po dziś dzień. Nie wiem jak długo mam go zażywać i czy tylko to czy jakieś witaminy? Mój lekarz nic mi nie mówił że mam coś zażywać nawet nie wspomniał o kw. foliowym. Mam jeszcze jedno pytanie, które dotyczy farbowania włosów. Mam 25 lat, jestem szatynką a moje odrosty są siwe. Więc co 2 miesiące farbuje odrosty. Więc proszę o radę czy farby szkodzą dzieck

Witaminy w ciąży

Kwas foliowy z medycznego punktu widzenia niezbędny jest w okresie przed poczęciem oraz w pierwszych tygodniach ciąży.
Późniejsza suplementacja jest już bez większego wpływu na rozwój, ale nie szkodzi dziecku, więc może Pani dalej przyjmować 0,4mg/d.
Może Pani farbować odrosty sprawdzonymi farbami, aczkolwiek trudno przewidzieć efekt koloryzacji oraz czy nie wystąpi nadwrażliwość skóry - ciąża może wywoływać różne efekty. Na sam rozwój płodu raczej nie ma wpływu.