Starania o dziecko mając 35 lat

Czy 35 lat to za późno na pierwsze dziecko? Jak to wygląda w praktyce? Bo statystyki znam, rzeczywiście kobiety tak źle znoszą ciązę i poród w tym wieku? I czy ma znaczenie czy w moim wieku kobieta zachodzi w ciąże pierwszą czy kolejna? Zastanawiam sie nad dzieckiem ale się boję.

W tym wieku nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciąże,zwiększa się jednak ryzyko wad genetycznych.Kobiety w tym wieku powinny mieć wykonane w ciąży badania przesiewowe w tym kierunku