Starania o dziecko od sześciu miesięcy a cykl bezowulacyjny

Staramy się z narzeczonym o dziecko od 6 mcy. Od 3 mcy dokonuję zapisów mierząc temp., sprawdzając śluz itd. Wrzesień i październik wykazał, że mam 15 dniową fazę lutealną i nastp. wzrost temperatury ok. 17 dc, zaś testy owulacyjne są pozytywne ok. 15-16 dc. W tym m-cu postępowałam identycznie i niestety testy są negatywne mimo, że mam już 24 dc , a temperatura nie wzrasta, nie ma dwufazowości. Czy ten cykl jest bezouwulacyjny w takim razie ?

Aleksander Ropielewski

Przy pewności odnośnie prawidłowej kontroli temperatury wewnętrznej ciałą i braku sytuacji mogących powodować zmiany temperatury ciała oznacza to najpenwiej brak owulacji, jednak najlepsze do oceny owulacji jest badanie USG.

Lek. Tomasz Budlewski

Jest możliwy cykl bezowulacyjny. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.