Cykl bezowulacyjny a starania o dziecko

Witam, Staramy się z mężem o dziecko. W tym miesiącu prawdopodobnie miałam cykl bezowylacyjny (brak objawów owulacji a testy owulacyjne były negatywne od 8-19 dc). W związku z tym mam pytanie czy w kolejnym cyklu można bez obaw starać się o dziecko? Głównie chodzi mi o to czy w kolejnym cyklu z dojrzewającym jajeczkiem będzie wszystko ok, tzn. czy w nowym cyklu dojrzewa zupełnie nowy pęcherzyk i mamy doczynienia z nową komórką jajową?

Aleksander Ropielewski

Będzie to "nowa" komórka jajowa, chociaż może się zdarzyć, że powstanie z pęcherzyka, który zaczął dojrzewać w poprzednim cyklu. Możecie bezpiecznie starać się o dziecko w nadchodzącym cyklu.