Starania o dziecko w wieku 44 lat

Mam 44 lata i od dawna staramy się o dziecko. Cykle są regularne (28 dni), hormony w normie, usg wykazało niewielkie mięśniaki. Wg AMH rezerwa jajników poniżej normy, więc lekarz proponuje IVF. W tym m-cu jednak (pierwszy raz miałam to 4 mies. temu) od 21DC (po wykonaniu usg) mam już 6ty dzień lekkie bezbolesne plamienie wymagające wkładki. Czy to może być ciąża biochemiczna, bo na plamienie implantacyjne to już chyba za długo trwa. Czy gin mogła coś przegapić lub uszkodzić w czasie badania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może być spowodowane uszkodzeniem błony śluzowej podczas badania. Nie można również wykluczyć ciąży czy zaburzeń hormonalnych. W celu weryfikacji ciąży należy wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli plamienie nie ustąpi w najbliższym czasie to konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa.