Starania o rentę i leczenie schizofrenii

Witam choruje na schizofrenie mam taki problem chcę ubiegać się o rentę rodzinną po ojcu ale już się nie uczę zacząłem się leczyć dopiero jak psychoza wystąpiła mając 24 lat wcześniej tez miałem problemy psychiczne w postaci depresji i leków urojeń i lekkich słyszeń głosów przez to rzuciłem szkole w wieku 17 lat prawdę mówiąca od dziecka miałem epizody głosów ale nigdzie nie mam to udokumentowane i nikomu o tym nie mówiłem leczyć zacząłem się dopiero po ostrej psychozie i pobycie w szpitalu

Warto zgłosić się do swojego lekarza i poprosić o wypisanie wniosku rentowego. Wypisze odpowiednie podanie i pokieruje po dalsze dokumenty i wpisy. Rzeczywiście będzie potrzebna dokumentacja choroby. Jeśli nie wie Pan gdzie go pobrać lub potrzebuje wsparcia organizacyjnego warto zapytać pracownika socjalnego w placówce, w której Pan się leczy.