Sterydowe krople do nosa a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Zostały mi przepisane przez lekarza krople do nosa sterydowe (Nasonex), a jednocześnie zażywam tabletki antykoncepcyjne (Artizia), czy powinnam spodziewać się skutków ubocznych w postaci osłabienia działania tab. antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie! Stosowany przez Panią preparat nie wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, a tym samym nie osłabia ich działania. Nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam.