Stolce ze skrzepami krwi po hemoroidektomii

Jestem po operacji guzkow hemoroidalnych. Zazywam leki przeciwbólowe (Doreta, Ketonal forte) oraz ocenisept do dezynfekcji ran i przy zmianach opatrunkow. Z powodu trudności ze stolcem lekarz zalecił syrop Lactuloze. Piłam dzień i odstawiłam z powodu dużych gazów. Dodatkowo lekarz zalecił lek Venter, ze względu na dobroczynne działanie sukralfatu na leczenie ran odbytu. Mam stolce ze skrzepami krwi, często koloru brunatnego lub mocno czerwonego. Czy tak może być po hemoroidektomii?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Takie objawy często towarzysza zabiegowi usunięcia guzków krwawniczych, ale nie dłużej niż ok. 7-10 dni, przy czym obfitość krwawienia powinna z dnia na dzień się zmniejszać.
Jeżeli tak nie jest należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza który Panią operował.
Jeżeli chodzi o Laktulozę - często objawami ubocznymi są wzdęcia brzucha i gazy. Proponuje zastosować Mentoparafinol - również syrop (nie daje takich objawów).
Z poważaniem, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.

Tak, takie stolce mogą występować nawet przez kilkanaście dni po zabiegu. Tak się zdarza. To następstwo gojących się ran. Powoli objawy krwawienia będą ustępowały.