Stopniowa zmiana godziny brania tabletek antykoncepcyjnych

Dzisiaj zażyłam pierwszą tabletkę  o godzinie 12, co jest mi bardzo nie na rękę? Czy mogę zmienić jakoś stopniowo godzinę na inną np. 21?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przerwa pomiędzy tabletkami nie może być dłuższa niż 24 godz + 12 godz. Jeśli zatem chce Pani zażywać tabletki około 21 to może Pani spokojnie to zrobić (nawet niekoniecznie stopniowo). Proszę po prostu wziąć kolejną tabletkę o 21.