Stosowanie Acne-derm po zakończeniu kuracji Izotekiem

Pytanie do dermatologa. Witam, czy można stosować preparat typu Acne-derm miesiąc po zakończeniu leczenia Izotekiem na skórę twarzy? Czy można stosować różne kosmetyki np. Krem SVR Clairial C 10 na przebarwienia, aby przyśpieszyć wyrównanie kolorytu skóry.

Aleksander Ropielewski

Sugerowałbym odczekać z rozpoczęciem kuracji acne dermem przed 1-2 miesiace oraz uzależńił decyzję odnośnie jego stosowania od oceny stanu skóry. Może Pani stosować inne kremy pielęgnująco-ochronne.

Lek. Tomasz Budlewski

tego typu zalecenia można określić po bezpośrednim badaniu pacjenta. Proszę udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.