Stosowanie antybiotykoterapii a zażycie tabletki 72 h po

stosuje tabletki antykoncepcyjne od piatku lecz w sobote musialam zaczac przyjmowac antybiotyk, wiem ze obniza skutecznosc dlatego wspolzylam z prezerwatywa, ktora niestety pekla. po 2h od stosunku wzielam tabletkę PO. czy mam przerwac branie antybiotyku? czy ma on wplyw na tabletke po? bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam

Witam,
w którym dniu stosowania antykoncepcji doszło do stosunku? Jeżeli w drugim dniu opakowania, to tabletka awaryjna została przyjęta dość pochopnie..

Antybiotyk może osłabić działanie antykoncepcji, ale również może spowodować silne dolegliwości z przewodu pokarmowego w połączeniu z ankykonc. awaryjną.