Krwawienie po zażyciu tabletki 72 h po a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej

Bardzi szybko potrzebuje ofpowiedzi PROSZE.W tamtym tygodniu zarzylam tabletke 72 i pojawil sie omres delikatny juz drugi dzien a pani ginekolog powiedziala zemam zażyć pierwsza tabletke anty jak bedzie pierwszy dzien krwawienua i potraktowalam to krwawienie po tablerce jaki okres i wzielam tabletke anty i teraz dopiero sie zastanawiam czy nie bylo to zlym pomyslem i powinnam czekac na prawdziwy okres i co mam zrobic? Czy zażyć dzis tez kolejna anty kiedy mam jeszcze krwawienie czy przerwac?

Jeśli zażyła Pani pierwszą tabletkę to należy to kontynuować, jednak trzeba pamiętać o tym, ze jeśli pierwsza tabletka została przyjęta w innym dniu niż pierwszy dzień miesiączki to pełne zabezpieczenie będzie dopiero w drugim cyklu.