Cena Cipronex 500 mg a skuteczność

Witam, Od 8 dni przyjmuję antybiotyk cipronex 500 mg podzielony na 2 dawki rano i wieczorem. Lekarz przepisał mi go na 21 dni. Lek ten dostałem z powodu bakteryjnego zapalenia prostaty wywołanego przez bakterię chlamydia. Kupiłem go, chociaż cena cipronexu jest dosyć wysoka. Zawiodło mnie jednak to, że do tej pory nie zauważyłem wyraźnej poprawy i dlatego chciałbym się spytać, czy jest sens dalej kontynuować leczenie cipronexem. Czy bakteria się przypadkiem nie uodporniła albo namnożyła. Wiem, że ten lek ma mnóstwo niepożądanych efektów i jeżeli miałby już nie pomoc to szkoda dalej się truć. Zwłaszcza, że cena cipronexu jest wysoka i trochę szkoda mi pieniędzy na lek, który nie działa. Proszę o radę co mam dalej robić. Oczywiście ja wiem, że cena cipronexu nie jest tu najważniejsza, przede wszystkim ten lek ma pomóc, ale na razie jakoś nie pomaga...                                                                               
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania

Cipronex czyli Ciprofolksacyna to lek z grupy antybiotyków podawany przy szerokim spektrum chorób, do których należą m.in. zakażenia żołądkowo-jelitowe, dur brzuszny, salmonellozy, zakażeniach układu oddechowego, w zakażeniach oportunistycznych przy zakażeniach odporności oraz w zakażeniach układu moczowo-płciowego, w tym w zapaleniu prostaty.

Cipronex jest często stosowanym lekiem w bakteryjnym zapaleniu prostaty. Stosuje się go też w zakażeniu wywołanym przez Chlamydie. Czasami warto jest wykonać antybiogram. Czy w Pana przypadku był wykonywany?

Kurację antybiotykową należy stosować do końca, chyba że w jej przebiegu wystąpią groźne efekty niepożądane lub pogorszenie stanu klinicznego. Ważne są też zasady dotyczące przyjmowania antybiotyku: należy przyjmować go regularnie, o wyznaczonych godzinach (w przeciwnym przypadku stężenie antybiotyku we krwi spada i może dojść do namnożenia się bakterii), nie wolno pomijać dawek, rozgryzać tabletek czy popijać ich sokiem cytrusowym.

Jeśli chodzi o działania niepożądane, to mogą ale nie muszą one wystąpić w przebiegu stosowania antybiotyku. Ulotka zwiera zestaw wszystkich działań niepożądanych, które wystąpiły u dużej grupy pacjentów, nie występują one u na raz u jednej osoby. Do działań niepożądanych należą m.in: nadkażenia grzybicze, wymioty, świąd, wysypka, pokrzywka, zmniejszenie łaknienia, nadmierna aktywność psychomotoryczna, pobudzenie, bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia smaku i duszność. Czy u Pana wystąpiły już te lub inne działania niepożądane?

W zakażeniu prostaty zalecane dawkowanie Ciprofloksacyny to 500–750 mg 2 razy na dobę przez okres 2–4 tygodni w zapaleniu ostrym lub przez okres 4–6 tygodni w przypadku zapalenia przewlekłego.

W Pana przypadku kontynuowałabym przyjmowanie antybiotyku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty