Stosowanie antybiotyku i antykoncepcji hormonalnej a ryzyko ciąży

Witam, Zaczęłam brać Jeanine, skończyłam pierwsze opakowanie(21 tabletek), w 23 dniu cyklu było krwawienie, które trwało 4 dni, po 2 dniach odbyłam stosunek, a kolejne opakowanie zaczęłam drugiego dnia po stosunku(zgodnie z opisem po 7 dniowej przerwie). Nie zastosowalam zadnego mechanicznego zabezpieczenia, a byl to szósty dzień cyklu. Jednocześnie tego dnia wzięlam jedną tabletkę antybiotyku zinnat. Jakie jest ryzyko ciąży? Nie miałam wtedy płodnych dni. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli było to jednorazowe zastosowanie antybiotyku nie powinno mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam.