Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antydepresantów na problemy z przedwczesnym wytryskiem

Czy zażywanie leków antydepresyjnych (np. lafactin) u zdrowego (nie mającego problemów depresyjnych) meczyzny jako lekarstwo na problemy przedwczesnego wytysku jest bezpieczne i nie spowoduje więcej szkód niz pożytku ?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Najlepiej, jak leki psychotropowe stosuje lekarz psychiatra. Duża częśc lekarzy seksuologów jest psychiatrami.
Mają oni największe doświadczenie w stosowaniu takich środków.
W każdym przypadku obowiązuje indywidualna ocena "minusów i plusów".
Stosowanie każdego leku wiąże się z jakimś ryzykiem i rolą lekarza jest wyjaśnienie tego Pacjentowi.
Jeśli Pacjent nie jest wewnętrznie przekonany o bezpieczeństwie jakiegoś preparatu proponowanego w leczeniu przypadłości, to nie powinien, moim zdaniem, zażywać takiego preparatu, bo nastawienie do leku ma wpływ na skuteczność.
Na koniec dodam, że od roku jest w Polsce dostępny nowy lek, specjalnie ze wskazaniem do leczenia przedwczesnego wytrysku, lekarze seksuolodzy go znają. Nie wszystkim oczywiście on pomaga i też jest preparatem psychotropowym, choć o krótkim okresie działanie, nie pozostaje długo w organizmie.
Jest dostępny wyłącznie na receptę, jak prawie wszystkie preparaty tej grupy.
Nie należy w internecie oczekiwać szczegółowych odpowiedzi na pytania ogólne, sprawa skuteczności i bezpieczeństwa leku zależy od kontekstu i tylko lekarz leczący ma ogląd kliniczny.
Proszę rozmawiać z lekarzem, a jeśli nie ma dobrej komunikacji, to wtedy powinno się pomyśleć o innym specjaliście. W stolicy jest taka możliwość.
Pozdrawiam. Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy