Przedwczesny wytrysk a stosowanie leku Xetanor

Jestem osiemnastolatkiem i mam mały problem z przedwczesnym wytryskiem. Seksuolog zapisał mi na to antydepresant "Xetanor" w dawce 1 tabletka (20mg) dziennie. Jednak obawiam się brać tego leku jako, że skutki uboczne są przerażające. Co prawda już po jednej tabletce zauważyłem oczekiwaną skuteczność odnośnie przedwczesnego wytrysku. I stąd moje pytanie: Czy mogę brać Xetanor od czasu do czasu, na przykład raz na tydzień/dwa tygodnie? Czy jak już to muszę brać go w ciągu np. dwumiesięczny?

Dla uzyskania poprawy powinny być częstsze kontakty, niż jeden raz na tydzień-dwa...
O ile to możliwe, oczywiście.
Proponuję zapoznać się uważnie z innymi postami i odpowiedziami z podobnym problemem na Naszym Portalu.
Od września/października został wprowadzony w Polsce nowy lek do stosowania tylko przed kontaktem, można go tylko otrzymać na receptę specjalisty.
Proponuję porozmawiać o tym ze swoim lekarzem i dojść do porozumienia.
W razie braku porozumienia można rozważyć wizytę w znanym gabinecie katowickim "JULIA", jest tam Pani Dr seksuolog-psychiatra.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam,
Lekarz przepisał Panu lek z grupy SSRI w celu farmakoterapii przedwczesnego wytrysku. Sam Pan zauważył, że już po pierwszej tabletce leczenie przyniosło pozytywny skutek. Warto pamiętać, że aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne, powinien Pan przestrzegać zaleceń lekarza, który przepisał Panu ten lek. Stąd niewskazane są modyfikacje w leczeniu inne niż te które zaproponowałby sam lekarz. W przypadku gdyby pojawiły się jakieś skutki uboczne tej farmakoterapii proszę poinformować o tym jak najszybciej tego lekarza.

Dzień dobry!

Należy przyjmować lek zgodnie z zaleceniami lekarza - nie "od czasu do czasu". Od stosowania zgodnie z zaleceniami zależy jego skuteczność - zarówno na chwilę obecną, jak i utrzymanie się efektu również po planowanym zaprzestaniu przyjmowania leku.

Pozdrawiam!