Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a powstanie torbieli śluzowej jajnika

Witam! Czy przyczyna powstania torbieli sluzowej janika moze byc odstawienie tabletek antykoncepcyjnych lub zmiana pigulek antykoncepcyjnych na inne?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Terapia hormonalna jest stosowana przy leczeniu torbieli. Odstawienie antykoncepcji może skutkować nawrotem dolegliwości. Zmiana preparatu nie wpływa na rozwój zmian tego typu.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy