Stosowanie antykoncepcji hormonalnej i paniczny lek przed ciążą

Wydaję mi się z leku i strachem przez niechciana ciąża ze sobie wkręcam .. boje się iść po test .. brzuch mnie dziwnie boli i cały czas i mi się powiększył .. zbiera mi się na wymioty ale nie wymiotuje ,,takie dziwne uczucie ..jem rzeczy za którymi nie przepadam .. Biorę tabletki ale czuję jakbym nie miała gwarancji .. Obawiam sie ze to może jakaś fobia bo nie chce mieć dzieci nie wyobrażam sobie tego ..

Witaj

Z tego co opisujesz wynika , że jesteś osobą dość lękową i mimo ,że stosujesz antykoncepcję martwisz się nieustannie. Proszę zwróć się po poradę osobiście do psychologa-seksuologa w swojej najbliższej okolicy oraz porozmawiaj ze swoim ginekologiem o twoich obawach. Te kwestie wymagają przepracowania ze specjalistą. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Prawidłowo stosowana tabletka antykoncepcyjna skutecznie zabezpiecza przed ciążą. Jeśli mimo poszerzenia swojej wiedzy na ten temat i rosnącego doświadczenia, niepokój nie mija i objawy stresu są uciążliwe, proszę rozważyć spotkanie z psychologiem.

Pozdrawiam!