Stosowanie Bisocard a skurcze mięśni

Witam, od 3 lat , biorę 2,5mg Bicosard (mam 98kg, 181cm) na nadciśnienie. 10 miesięcy temu zorientowałem się, że to nie serce mi dudni, tylko że mam samowolne skurcze mięśni, które towarzyszą mi do dziś dnia. Kilka dni później miałem echo serca, wynik dobry. Od tamtej pory nie miałem choćby jednego skoku ciśnienia, czy to możliwe że nie mam nadciśnienia tylko problem z nerwami. Dodam, że w tym czasie bardzo dużo przeszedłem i zmieniłem się jako człowiek. Za 3 tyg. mam wizytę u psychologa.

Witam!
Myślę że Pański tok rozumowania jest słuszny. Zauważenie powiązania emocji i stresu z funkcjonowaniem organizmu to pierwszy i najważniejszy krok do radzenia sobie z dolegliwościami, które "funduje" nam przeciążony umysł. Codzienne stresy gromadzą się w nas, dając o sobie znać po jakimś czasie, często nie wprost, ale właśnie poprzez odczuwane dolegliwości. Jednymi z najbardziej typowych objawów takiego stanu są: odczuwanie kołatania serca, duszności, skoki ciśnienia i tętna. Typowo nasilają się one w warunkach stresu i zmęczenia. Może się okazać, że Pańskim problemem nie jest nadciśnienie, a właśnie zaburzenia nerwicowe, które są bardzo powszechne. Planowana wizyta u psychologa jest w tym przypadku najlepszym wyjściem.
Jeśli chodzi o nadciśnienie, proszę prowadzić codzienne pomiary z zapisywaniem wartości ciśnienia i tętna, żeby przekonać się, czy wymaga Pan dalszego stosowania leku. Przy wizycie "po recepty" może Pan pokazać lekarzowi prowadzącemu wyniki pomiarów.
Życzę wiele wytrwałości na drodze poznawania siebie i własnej przemiany.