Stosowanie Clexane40 w 28. tygodniu ciąży

Witam.Jestem w28tyg.ciąży,od 7go biorę clexane40 z uwagi na obniżone białko s(62%,a prawidłowy zakres od74).Często plamię i nigdy lekarze nie znaleźli przyczyny.Ostatnio plamiłam ponad tydzień i ginekolog podjął decyzję żeby zmniejszyć dawkę clexanu do 30(od tygodnia wstrzykuję po prostu trochę mniej ).Czy powinnam zrobić jakieś badania które podpowiedzą czy mogę brać mniejszą dawkę.Prawie całą ciążę leżę przez te plamienia ale boję się też ,żeby nie zrobił się jakiś zakrzep.Proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Badaniami kontrolnymi są parametry krzepnięcia. Decyzja opiera się na analizie potancjalnych korzyści i ryzyka leczenia i braku leczenia i zależy od sytuacji klinicznej. Bardziej jest to kwestia oceny i doświadczenia lekarza wspomożona przez wyniki wspomnianych badań.