Stosowanie leku Prefaxine a planowanie ciąży

bardzo chcę mieć dziecko biorę lek prefaxine 75mg nie dałam rady odstawić czy jeżeli zajdę w ciążę dziecko będzie chore

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani zajść w ciążę, powinna Pani najpierw skonsultować się ze specjalistą ginekologiem i psychiatrą, którzy zdecydują o możliwościach dalszego leczenia. Warto pamiętać, że preparat Prefaxine należy stosować tylko po przedyskutowaniu z lekarzem potencjalnych korzyści i możliwego ryzyka dla płodu.