Stosowanie Prefaxine a starania o ciążę

witam, mam 25 lat do tej pory od dwóch lat jestem na prefaxine. początkowo 75mg teraz 37,5mg. Chciałabym zacząć starać się o dziecko. Do tej pory było wszystko ok. Teraz po wizycie u psychiatry który mówił by odtawić ten lek całkowicie czuję się źle... mam cały czas niepokoj nie potrafie o niczym myśleć jak tylko o tym że wszystko może wrócić. mówiłam mu to, jak i to że próbowałam odstawić ale miałam zawroty nudności i ten nastrój bardzo zły:( nie mogę brać leku co drugi dzień i starać się ??

Jeśli lekarz zlecił odstawienie, warto mu zaufać. Innym sposobem radzenia sobie z lękiem jest skorzystanie z psychoterapii. Psycholog pomoże zrozumieć przyczyny zaburzeń, a także możliwości poradzenia sobie z nimi. Ponieważ psychoterapia działa na emocjonalne i osobowościowe przyczyny problemu, a nie tylko jego objawy, pozwala poradzić sobie z zaburzeniami na dłużej. Jest to często jedyna dostępna metoda zarówno w ciąży jak i okresie laktacji.

Witam Panią. Być może warto jeszcze raz odbyć z lekarzem rozmowę. Im dłużej przyjmuje Pani wspomniany lek tym bardziej trzeba poświęcić uwagę na proces ostawiania go w odpowiednich proporcjach. Każdy organizm jest inny. To strona fizjologiczna Pani problemu. Inna, którą dostrzegam to psychologiczna. Chcąc spróbować zrealizować tak ważny cel jak zajście w ciążę być może powinna Pani skorzystać z bezpośredniej pomocy psychologicznej, żeby poradzić sobie z lękiem przed odstawieniem leku. Jeśli próba z zajściem w ciążę ma być udana może warto też w kontakcie psychologicznym popracować nad radzeniem sobie ze stresem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/