Jaki lek zamiast Cloranxen na lęki i niepokój?

Choruje na schizofenie. Neuroleptyki nie do konca usuwaja moje objawy (mam lęki i niepokoj) dlatego stosuje cloranxen 5mg. Wiem jednak ze ten lek uzaleznia. Co wiec innego moge brac zamiast niego na leki i niepokoj?

Zachęcam, żeby oprócz leków skorzystała Pani z psychoterapii. Leki uspokajające działają przede wszystkim na objawy lękowe, nie działają natomiast na przyczyny. Z przyczynami pomoże poradzić sobie właśnie psychoterapia. Przepracowanie trudności emocjonalnych, traum, deficytów, a także nauczenie się bardziej adaptacyjnych metod radzenia sobie ze stresem i trudnościami pomaga także zapobiec nawrotom w przyszłości.

Witam,
nie znam planu Pani leczenia, mogę jedynie powiedzieć, że w przypadku takich takich objawów jak lęki i niepokój na prawdę bardzo skuteczna bywa psychoterapia, może warto się nad nią zastanowić. W sprawie leków, planu leczenia proszę pytać lekarza prowadzącego, może te leki zastosowane są tylko tymczasowo, tym bardziej warto pomyśleć o psychoterapii o to także może Pani pytać lekarza. Pozdrawiam.