Niepokój i lęki po odstawieniu Olanzapiny

Witam odstawilem tydzien temu olanzapine schodzac z dawki 5mg. Po odstawieniu nie za dobrze sie czuje towarzyszy mi niepokoj czasami miewam leki i ogolnie moj stan emocjonalny wyglada fatalnie. Czy to moze byc zespol odstawienny i jak dlugo takie objawy moga sie utrzymywac ?

Witam Pana,

Odstawianie neuroleptyku zawsze stanowi przedsięwzięcie ryzykowne i wymaga szczegółowego omówienia z lekarzem prowadzącym terapię. W związku z tym, że nic Pani nie pisze o rodzaju objawów, które były leczone za pomocą olanzapiny, mogę jedynie domyślać się, że kuracja mogłą mieć profil przeciwpsychotyczny. Natomiast jeśli po odstawieniu leku wystąpiły tak silne objawy dysregulacji nastroju oraz wzrost niepokoju, należy rozważyć powrót do poprzedniej terapii (tj. olanzapiny). Proszę pilnie skonsultować się ze swoim psychiatrą prowadzącym. Z badań naukowych wynika, że każdy dzień bez terapii farmakologicznej istotnie zwiększa ryzyko nawrotu objawów psychozy.

Pozdrawiam!

Justyna Holka-Pokorska

http://psychiatrawarszawa.com.pl/