Stosowanie leku Sertraliny na nerwicę

Dzień dobry, leczę się na nerwicę sertraliną od połowy lutego. Najpierw przez miesiąc brałam dawkę 50 mg, efekt był ale mały.Od 2 tygodni biorę 100 mg, najpierw czułam się fatalnie(drżenia mięśniowe), a dopiero od kilku dni czuję bardzo lekką poprawę. Słyszałam, że takie leki rozwijają działanie do 5 tyg. Czy mam liczyć te 5 tyg od początku stosowania leku czy od dawki 100 mg?Czy mam uznać, że lek jest za słaby i spróbować czegoś innego? Dziękuję za odpowiedź.

Zachęcam, żeby oprócz leków skorzystała Pani z psychoterapii. Leki działają przede wszystkim na objawy nerwicy, nie działają natomiast na jej przyczyny. Z przyczynami pomoże poradzić sobie właśnie psychoterapia. Przepracowanie trudności emocjonalnych, traum, deficytów, a także nauczenie się bardziej adaptacyjnych metod radzenia sobie ze stresem i trudnościami pomaga zapobiec nawrotom w przyszłości.

Witam,
w tej sytuacji proszę zaczekać na efekt od momentu zwiększenia dawki. Ta lekka poprawa może być bardzo dobrym prognostykiem. Pozdrawiam.