Czy konieczne jest stosowanie dodatkowego leku w depresji?

Witam, od 6 lat leczę się na depresję przewlekłą. Od tylu też lat stosuje lek Setaloft obecnie w dawce 200 mg. Ostatnio mój nastrój znowu nieco się obniżył. Nie obserwuje objawów takich jak brak apetytu, problemy ze snem, ale towarzyszy mi ogólne poczucie braku sensu, przygnebienie. Lekarz zalecił mi do dawki którą biorę, dodatkowo 10 mg Fluoksetyny. Znalazłam informacje że dawką leczącą jest dawka 20 mg, czy jest więc sens stosowania tak małej dawki jak 10 mg? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Generalnie to najlepsze efekty przynosi psychoterapia, do której podjęcia serdecznie namawiam. Leki tylko stabilozuja i działają doraźnie. Terapia pomaga bardziej u źródła problemu. Pozdrawiam

Witam!
Zazwyczaj zaleca się monoterapię, jednak nie tak rzadko, dla wzajemnego wzmocnienia lub rozszerzenia zakresu działania dołączamy drugi lek (może być w niedużych dawkach). Proszę nie zapominać o konieczności psychoterapii!
Powodzenia
W. Łuczkowski.