Czy mogłabym znów przyjmować ten lek?

Witam.Od 12 lat brałam paroxetyne 20 mg dziennie.5 lat temu lekarz dodał escitalopram też 20 mg dziennie.we wrześniu lekarz zalecił odstawienie stopniowe paroxetyny i dodał pregabaline 150 mg rano i 150 mg wieczorem.Leki powróciły w sklepie na spacerze z psem.Znow boje się wychodzić z domu.Na początku stosowania pregabaliny czułam się świetnie pobudzona pełna energii a teraz odczuwam brak paroxetyny.Czy mogłabym ja znów przyjmować?

Witam! Powrót do poprzedniego leczenia prawie zawsze jest możliwy, jednak czasem ten sam lek, zastosowany ponownie w tych samych dawkach może dać nieco inny efekt. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem leczącym. Zazwyczaj dążymy do monoterapii. Nie zapominajmy o psychoterapii! Powodzenia W. Łuczkowski.