Jak odstawić leki na chorobę Alzheimera?

Moja mama ma stwierdzoną chorobę alzheimera i od 4 lat zażywa meantynę 20 mg. oraz donepex 10 mg. Mama jest bardzo mocno pobudzona i lekarz prowadzący-psychiatra- zdecydował odstawić donepex a po dwóch tygodniach memantynę. Czy jest to bezpieczne zalecenie? Po tak długim okresie zażywania nie powinno się stopniowo odstawiać, chociaż memantynę?

Witam! Jeżeli lekarz leczący ma jakąś strategię leczenia, to trudno laikowi dyskutować z jego zamierzeniami. Czasem robimy całkowite odstawienie leków, aby sprawdzić czy nie mają zbyt dużych objawów niepożądanych i rozpocząć leczenie ponownie. Proszę zaufać lekarzowi leczącemu. Psychiatra zna chorobę A. i wymienione leki. Pozdrawiam W. Łuczkowski.