Czy konieczne jest stosowanie Fluoksetyny?

Dzień dobry! Mam następujące pytanie!Od 15 lat biorę fluoksetynę 20mg. Jest...tzn była mi przepisana przez lekarza psychiatrę!Czułam się po niej bardzo dobrze.Jestem w tej chwili w Niemczech od ośmiu lat i nadal biorę fluoksetynę.Nadal jest ok! Moje pytanie to ...jeżeli nic się nie dzieje i moje zdrowie psychiczne jest w najlepszym porządku,to czy powinnam iść na konsultację do psychiatry tu w Niemczech .Mam obawy czy aby mój niemiecki jest na tyle dobry aby wytłumaczyć lekarzowi o co mi chodzi i jak przepisze mi jakiś inny lek aby moje zdrowie się nie pogorszyło!!Nie chciałabym przejść przez depresję po raz drugi!!! Czy fluoksetynę mogę brać dalej! ż góry dziękuję za odpowiedż . Pozdrawiam

Witam!
Praktycznie leki grupy SSRI (do nich należy Fluoksetyna) można brać przewlekle, ale po co. Próba odstawienia powinna być stopniowa i przeprowadzona "kwitnącą wiosną". Wówczas "łapiemy dodatkową energię" i to z pewnością pomoże. Przez 2 tygodnie proszę przyjmować połowę dotychczasowej dawki; następnie 1/2 tabletki co drugi dzień i po 7 dawkach odstawić całkowicie. Dobrze by było w tym czasie stosować psychoterapię - w zastępstwie psychoterapii "na żywo" można spróbować "Treningu autogennego Schultza" - można to dostać w sprzedaży wysyłkowej. Posiadanie takiego Treningu daje uspokojenie, ponadto jeżeli w przyszłości na skutek "otarcia się o kanty życia" pojawiłyby się jakieś niepokoje, to ma Pani metodę w zastępstwie psychoterapii. Instrukcja obsługi jest dołączona do "Treningu". Nie wiem w jakich dawkach przyjmuje Pani tę Fluoksetynę, ale kilkanaście lat, przy dobrym zdrowiu, to na pewno jest zbyt długo.
Powodzenia
W. Łuczkowski.