Stosowanie Clostilbegyt przy staraniu o ciążę

Co zrobić w sytuacji kiedy lekarz nie zalecił monitoringu a przepisał clostilbegyt? Bralam go od 5 dnia cyklu przez 7 dni tak jak zalecił. Na co powinnam zwrócić szczególna uwagę teraz? Zalecił przyjść dopiero po 3 cyklu jak tabletki się skończą a ciąży by nie było w innym przypadku wczesniej. Jestem zdezorientowana.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Monitoring nie zawsze jest konieczny w czasie terapii preaartem clostilbegyt. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję ponowny kontakt z lekarzem prowadzącym.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna Pani kontrolnie wykonywać testy ciążowe w dniu spodziewanej miesiączki jeśli ta nie pojawi się. Jeśli po 3 cyklach nadal nie będzie Pani w ciąży, zgodnie z zaleceniem ginekologa powinna Pani udać się na kontrolę.