Stosowanie Duomox podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam :) Moje pytanie kieruję do lekarza ginekologa. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo i od miesiąca kaszlę w związku z czym lakarz internista przepisał mi antybiotyk Duomox. Moje pytanie brzmi jak stosowanie tego antybiotyku będzie się miało do tabletek antykoncepcyjnych? Będę nadal chroniona czy już niekoniecznie?

Aleksander Ropielewski

Oba leki nie powinny wykazywać istotnych interakcji, a tym samym wpływać na swoją skuteczność.