Stosowanie dziurawca w terapii antydepresyjnej

witam chciałabym dowiedzieć się o zastosowaniu w swojej diecie dziurawca ponieważ wyczytałam ,ze on ma zastosowanie antydepresyjne proszę mi napisać czy można pic z niego napar ,czy bardziej skuteczny bedzie w tabletkach i w jakich dawkach ,Pozdrawiam o dziekuje

Jeżeli myśli Pani o stosowaniu dziurwca polecałabym skonsultować to z lekarzem prowadzącym, gdyż oprócz działania przewidepresyjnego ma on też liczne skutki uboczne, w tym wiele niebezpiecznych dla zdrowia. Dlatego powinien on być stosowany jak lek - wyłącznie pod kontrolą lekarza.