Stosowanie naparu z imbiru w ciąży

Witam jestem w 7 tygodniu ciąży i od wczoraj mam lekki kaszel suchy. Jak kaszlę to pobolewa mnie w klatce piersiowej z tym że nie jest to strasznie dokuczliwe, ale boję się czy może to zaszkodzić dziecku. Wyczytałam że pomocny jest napar z imbiru z miodem. Czy nie zaszkodzi to dziecku? Wyczytałam że imbir może przyczynić się do poronienia. Proszę o poradę.

Sugerowałabym raczej wizytę u lekarza, który pomoże uporać się z kaszlem i określi jego przyczynę. Imbir jest źródłem wielu składników bioaktywnych i spożywanie jego większych ilości może rzeczywiście wpłynąć na przebieg ciąży. Dlatego też na większości suplemntów diety i naturalnych leków znajdzie Pani informację o tym, że nie poleca się kobietom w ciąży bez konsultacji z lekarzem. W tym rozumieniu napary z imbiru, a także wszelakich innych ziół i przypraw - powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem lekarza jeżeli istnieją wskazania medyczne.