Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten napar jest bezpieczny w ciąży?

Witam mam pytanie dotyczące stosowania przywrotnika pospolitego. Jestem po 5 poronieniach . Przez ostatnie kilka miesiacy pilam napaz z przywrotnika . Ponownie udalo mi sie zajść w ciaze . Czy powinnam przestac pic ten napar czy nadal kontynuować bez zmian ? Jestem w 6 tygodniu ciazy
KOBIETA, 39 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przywrotnik to zioło pomagające opanować w ciąży poranne nudności, pomaga też w kłopotach trawiennych, z którymi większość kobiet boryka się przez całą ciążę, a pity po 36. tygodniu ciąży wspomaga sprawny poród. Znany jest z właściwości przeciwzapalnych i rozkurczowych, poleca się go kobietom obarczonym ryzykiem poronienia – przywrotnik pity regularnie wzmacnia więzadła macicy.

Więcej informacji na temat przywrotnika pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/przywrotnik-pospolity.

Sądzę, że picie naparu z przywrotnika należałoby przede wszystkim skonsultować z ginekologiem prowadzącym ciążę – powinien wiedzieć o wszystkich stosowanych przez Panią suplementach diety, lekach, także tych ziołowych. Prawdopodobnie picie naparu z przywrotnika w niewielkiej ilości nie wpłynie negatywnie na rozwój ciąży, jednak zaleca się, by po zajściu w ciążę raczej wznowić kurację po I trymestrze.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy