Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można w ciąży stosować taki krem?

Witam czy przez cały okres ciąży można stosować Lekki krem łagodzący Sensitive Camomillew z rumianku?
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania naparów czy kosmetyków zawierających rumianek. Wręcz przeciwnie, jeżeli ciężarna nie jest uczulona na to zioło, może bez obaw używać rumianku nie tylko do pielęgnacji, ale także do odkażania ran czy nawet picia. Tutaj więcej informacji na temat stosowania rumianku w ciąży: https://parenting.pl/rumianek-w-ciazy.

Rumianek ma działanie przeciwzapalne oraz łagodzi częste w ciąży dolegliwości trawienne. Przede wszystkim zmniejsza mdłości, a także wspomaga prawidłowy sen. Lista jego dobroczynnych właściwości jest długa, zatem śmiało może Pani korzystać z rumianku w dowolnej postaci.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy