Czy można w ciąży stosować taki krem?

Witam czy przez cały okres ciąży można stosować Lekki krem łagodzący Sensitive Camomillew z rumianku?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania naparów czy kosmetyków zawierających rumianek. Wręcz przeciwnie, jeżeli ciężarna nie jest uczulona na to zioło, może bez obaw używać rumianku nie tylko do pielęgnacji, ale także do odkażania ran czy nawet picia. Tutaj więcej informacji na temat stosowania rumianku w ciąży: https://parenting.pl/rumianek-w-ciazy.

Rumianek ma działanie przeciwzapalne oraz łagodzi częste w ciąży dolegliwości trawienne. Przede wszystkim zmniejsza mdłości, a także wspomaga prawidłowy sen. Lista jego dobroczynnych właściwości jest długa, zatem śmiało może Pani korzystać z rumianku w dowolnej postaci.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.