Czy mogę stosować te preparaty w ciąży?

Czy BEAUTE PACIFIQUE D-FORCE Krem przeciwstarzeniowy z wit. D i A można przyjmować w trakcie ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nadmiar witaminy A w okresie ciąży może być bardzo szkodliwy i powodować ciężkie wady rozwojowe płodu. Oczywiście witamina ta, jak każda inna, jest potrzebna także i kobietom w ciąży i jej niedobór grozi także ciężarnym. Niemniej, ponieważ witamina A obecna jest i w diecie, i w suplementach dla ciężarnych, z obawy przed przedawkowaniem nie zaleca się jej stosowania w kosmetykach.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://parenting.pl/kosmetyki-zakazane-w-ciazy.

Stąd też, warto rozważyć używanie kosmetyków bez retionoidów, bezpiecznych lub przeznaczonych wręcz dla kobiet w ciąży.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-skore-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.